Szklarnia poliwęglanowa PTF- temperaturowy test. INFO OPIS
Szklarnia poliwęglanowa PTF- temperaturowy test. INFO OPIS
Odsłon: 3472 | Ocena: 85 | Czas: 13m 27s |


Szukaj
Dyskusja:


Szklarnia poliwęglanowa PTF- temperaturowy test. INFO OPIS Test temperaturowy zepsutym temperaturem to podchodzi pod żart z widza :P
Oglądałam jak budują i produkują w szklarniach na Syberii. W którymś momencie kobieta o tym mówi . https://www.youtube.com/watch?v=3wkKbZ3cGsI Powiedziała, że robią tak jak termos, coś na zasadzie Matrioszki, jedna na drugiej w odległości 56 cm. Tu pewnie można zastosować folię bąbelkową, bo nie ma takich mrozów. Podobno utrzymuje się stała temperatura. Okazuje się, że nawet na Syberii można mieć wiosenne nowalijki, pomidory, rzodkiewkę i koper.
kup styropian ,potnij w 30 cm paski i wkop je pod boki i przody szklarni potem obsyp ziemią
tak zrobiłem przy swoim tunelu )))))
Znawca w budowaniu nie jestem ale pamiętam że u mojego dziadka był fundament nie tylko punktowo ale po całej długości
Cześć, fajnie się ogląda Twoje filmiki. Złap suba i zapraszam też do mnie. Masz fajne pomysły, będę korzystał z nich na moim ogródku.
Najłatwiej byłoby wstawić deski od środka - tej wysokości co ograniczające ścieżkę :) Nie będzie się nic wysypywało
Trochę bez sensu aby jeszcze dogrzewać farelką oraz całym tym ogrzewaniem energią cieplną a nie świetlną. Myślę że rozwiązania problemu powinieneś poszukać w oświetleniu, będziesz miał i ciepło tam gdzie potrzeba plus cała szklarnia lekko podgrzewana też i światło dla roślin sztuczne od zmierzchu do świtu. Kilka świetlówek t5 albo t8 z jakiegoś grow shopu, coś aby je zamontować nad grządkami, łańcuchy aby regulować wysokość, czujnik zmierzchu aby to zautomatyzować. Wzrost roślin przyśpieszony o 100%, większości siewek bardzo dobrze sobie radzi przy oświetleniu 24h na dobę, w póżniejszym okresie można zmniejszyć ilość sztucznego światła i wlączać około 3-4 w nocy kiedy szklarnia najbardziej mogłaby się wychłodzić.
Witam też sobie zrobiłem małą szklarenke z poliwęglanu 16mm konstrukcja drewniana słupki 9 na 9 plus w ziemię kotwy dodatkowo malowane. Zadaszenie łaty drewniane malowane drewnochronem. Dziś było piękne słoneczko a temp w szklarni masakryczna prawie 40 stopni.
serio chcesz szklarnie styropianem okladac? nagraj to pliss;]
Ja mam tunel foliowy i zauważyłem że przy bezchmurnej pogodzie temperatura jest niższa od 1 do 2 stopni w tunelu niż na zewnątrz. Oczywiście po zachodzie słońca.
Ja nierówności powstałe na styku szklarni i gruntu zlikwiduję robiąc wokół szklarni podwyższone grządki.Będzie dodatkowa rabata i większą izolacja.
masz porownanie z tunelem foliowym? jak tam wyglada roznica temperaturowa miedzy folia a poliweglanem